Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia
Dni Nowoczesnego Wykładowcy

Dni Nowoczesnego Wykładowcy

CITK oraz Katedra i Zakład Fizjologii zapraszają Państwa na pierwszą konferencję z cyklu Dni...

OLAT

OLAT

CITK wykorzystuje platformę OLAT, która jest rozwijana przez Uniwersytet w Zuriuchu.

Sala egzaminacyjna

Sala egzaminacyjna

Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dysponuje...

 • Dni Nowoczesnego Wykładowcy

  Dni Nowoczesnego Wykładowcy

  sobota, 16, marzec 2013 21:32
 • OLAT

  OLAT

  piątek, 24, luty 2012 12:40
 • Sala egzaminacyjna

  Sala egzaminacyjna

  środa, 22, luty 2012 19:10

O nas

Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia to najmłodsza jednostka ogólnouczelniana  Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

CITK znajduje się przy ulicy Parkowej 2 (w byłym budynku Biblioteki). Obecnie Uniwersytet Medyczny dysponuje dwoma salami komputerowymi, w których jednorazowo mogą być egzaminowane 144 osoby.

Władze Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego zdecydowały się na wykorzystanie do wprowadzenia egzaminowania komputerowego platformy OLAT. Jest to platforma darmowa, w pełni tworzona i administrowana przez Uniwersytet w Zurichu.

Naszym celem w roku akademickim 2014/2015 jest:

 1. Przeszkolenie pracowników Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w zakresie tworzenia testów, kursów oraz egzaminowania studentów na platformie OLAT
 2. Badania naukowe związane z e-learningiem.
 3. Elektroniczne egzaminowanie/certyfikacja (e-exams) jako narzędzia do sprawdzania kompetencji wiedzy studenta i postępów w nauczaniu. Dzięki zastosowaniu platformy edukacji zdalnej wyniki są natychmiast znane studentom i wykładowcy po zakończeniu egzaminu. E-exams mogą odbywać się na wiele sposobów, np.:
 • w sali egzaminacyjnej w jednym terminie (obecnie 134 osoby mogą jednocześnie podejść do egzaminu w  dwóch salach komputerowych)
 • w ściśle określonym miejscu (sale komputerowe znajdujące się w Zakładach, Katedrach, Klinikach) w różnych terminach – (obecnie wszyscy studenci muszą być egzaminowani w Sali egzaminacyjnej)
 • egzaminowanie poprzez sieć Internet poza salą egzaminacyjną po odpowiedniej identyfikacji osoby zdającej w określonym czasie lub w dowolnym przedziale czasu.
 • opracowanie określonego tematu/problemu w zadanym czasie (np. kilka dni) w oparciu o podane materiały dostępne studentom. Ta forma sprawdzi się przy realizacji czasochłonnych zadań. Tworzone prace będą przesłane elektronicznie w formie opracowania tekstowego, dźwiękowego czy graficznego oraz automatycznie weryfikowane przez narzędzia oceniające możliwość plagiatu.
 • Testy/quizy rozwiązywane poza uczelnią poprzez platformę edukacji zdalnej w zadanym czasie (tzw. zbieranie punktów na zaliczenie) – materiały przygotowane w formie e-learningu jako element realizacji przedmiotu.

 

Najbliższe egzaminy

Najbliższe warsztaty

No events

Podobne

Kto jest online

Odwiedza nas 289 gości oraz 0 użytkowników.